RUN-FLAT servis

Co znamená označení pneumatik Run-flat ?

Pneumatiky s označením Runflat mají oproti ostatním pneumatikám zpevněné bočnice.Díky tomu na nich lze i při úplné strátě tlaku jet rychlostí dosahující až  80 km/hod.
Takové pneumatiky použivá řada automobilek a nahrazuje jimi rezervní kolo nebo sadu na opravu pneumatik. Probém nastává u přezouvání takto označených pneumatik, ale my s pomocí specializovaných přístrojů dokážeme pneu Funflat přezout.

Přínos pro zákazníka

Díky těmto pneumatikám už při defektu nebo ztrátě tlaku nemusíte instalovat na automobil rezervní kolo, stačí dojet do nejbližšího pneuservisu a nechat si pneumatiku odborně opravit.

Podrobněji o pneumatikách Runflat

Princip funkce pneumatik Runflat je založen na myšlence použití vyztužených bočnic pneumatiky. Pokud totiž běžná pneumatika ztratí tlak, jednoduše se pod tíhou vozidla zbortí. Patky pláště se pak mohou svléknout z ráfku nebo se může prorazit bočnice. Po několika kilometrech jízdy se pak obyčejná pneumatika úplně zničí. Naproti tomu zpevněné bočnice pneumatiky Runflat udrží pneumatiku na ráfku i při úplné ztrátě vzduchu. Vyztužené bočnice unesou váhu vozidla a při snížené maximální rychlosti (obvykle 80 km/h) vydrží jízdu 100 až 1000 km (viz reklamní údaje výrobců).

Označení Runflat pneumatik různých výrobců:

Každý výrobce má pro své Runflat pneumatiky jiné označení, nicméně stavba a účel všech těchto pneumatik je stejný (viz. Podrobněji o pneumatikách Runflat).

Bridgestone – RFT

Continental – SSR, CSR

Dunlop - DSST, ROF

Firestone - RFT

GoodYear - EMT, ROF (RunOnFlat)

Hankook - RunFlat

Michelin - ZP (Zero Pressure)

Nokian - RunFlat

Pirelli - R/F, RUNFLAT

Vredestein - VRFC

Yokohama - Run Flat


  Ukázka funkčnosti jednoho z našich strojú.

CORGHI Artiglio 500

Dále nabízíme